Kategorie
Keto desery

KETO MAKOWIEC ROLADA MAKOWA

Proste rozwiązanie na święta i nie tylko 😉

MASA MAKOWA

CIASTO

Podlinkowane (pogrubione) produkty możesz kupić taniej z kodem rabatowym SAGANEK

Więcej prostych keto deserów znajdziesz w ebookach:

WYKONANIE

  1. Składniki na ciasto mieszam do połączenia. Przekładam na blachę wyłożoną natłuszczonym papierem. Ciasto dokładnie rozprowadzam, żeby uzyskać płaski placek (ok. 1 cm grubości). Wstawiam do nagrzanego piekarnika i piekę w temp. 170°C przez ok. 20 minut góra-dół (najlepiej obserwować, ciasto nie może zbytnio wyschnąć). 
  2. W tym czasie przygotowujemy masę. Zaczynam od podgrzania mleka lub kremu/śmietanki kokosowej z masłem. Po kilku minutach dodaję mak. Mocno podgrzewam. Następnie dodaję pozostałe składniki. Dokładnie łączę.
  3. Upieczone ciasto wyjmuję z piekarnika. Możemy odwrócić na drugą stronę (wtedy przykrywamy papierem do pieczenia i ostrożnie odwracamy). Na ciasto przekładam masę makową, rozprowadzam zachowując margines ciasta z każdej strony i ostrożnie roluję (papier do pieczenia pomaga nadać odpowiedni kształt i uniknąć kontaktu z gorącym ciastem). 
  4. Roladę zawijam w papier, na którym było pieczone ciasto. I kontynuuję pieczenie jeszcze przez ok. 10 minut.  
  5. Jeśli zwijanie rolady z gorącym ciastem wydaje się kłopotliwe możemy najpierw pomagając sobie papierem do pieczenia zwinąć puste ciasto, lekko poluzować papier, żeby ciasto mogło odparować i odczekać kilka, kilkanaście minut. Następnie ostudzone lekko ciasto rolujemy z nadzieniem makowym i dalej postępujemy jak w pierwszym wariancie. 
  6. Po upieczeniu przecinam papier otaczający roladę i po całkowitym ostudzeniu dekoruję lukrem. Lukier możemy przygotować z erytrolu w pudrze (słodzik możemy zmielić blenderem lub młynkiem do kawy). Dodaję sok z cytryny i mieszam energicznie do powstania gładkiej polewy. Jeśli lukier jest zbyt wodnisty dodaję więcej słodziku w pudrze, a jeśli zbyt gęsty odrobinę wody lub soku z cytryny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *